RUROKin vuoden kissat 2009


| Kategoria I | Kategoria II | Kategoria III | Kategoria IV | Kotikissat |

 

Kategoria 1

 Aikuiset
1. IC Chiritan Tequila Sunrise PER e 22 Tuija Hafid
2. IC Shamirin Excellent Elvira PER f 22 Marjatta Joensuu
3. EC Chevhill's White Dream Boy PER w 63 Mauno Lahtinen

Kastraatit
1. EP & EC Fiu-Maun Ludvig-Herra, DSM PER n 33

Armi Puhakka

2. GIP/EC Shamirin Sweer Shamira PER f 22 Marjatta Joensuu
3. GIP/CH Shamirin Zweetie Zarah PER f 22 Marjatta Joensuu

Nuori
1. IC Chiritan Tequila Sunrise PER e 22 Tuija Hafid

Veteraanit
1. EP & EC Fiu-Maun Ludvig-Herra, DSM PER n 33 Armi Puhakka

Kasvattaja
Shamirin   Marjatta Joensuu

Kategoria 2


 Aikuiset
1. FIN*Amurin Esra SIB n 22 Tessaliina & Mira Rissanen
2. SC Siesta dream-E Carupita SBI n 23 Tesseliina & Mira Rissanen
3. GIC Winnercoons Gia Gasoline MCO a 09 Arja Laurén
4. PL*GIC Beruthiel Rely On Shaman RAG a 03 Anne Röntynen & Maria Sarkio
5. IC Winnercoons Fiona Fashioner MCO f 09 Arja Laurén
6. Escape's Jethro Tull MCO a 22 Minna Kumpulainen
7. FIN*Amurin Gideon SIB n 23 Tessaliina & Mira Rissanen
8. FIN*Amurin Golda SIB n 23 Tessaliina & Mira Rissanen

Kastraatit
1. GIP & EC Downy-Flowe's Ulmaria SBI a

Raili Louhimo

2. SP Winnercoons Freddy Fabulous MCO d Jarkko Sillanpää
3. SP, EC Bonneamie Faithful friend MCO f 09 Virpi Santalahti
4. Tammikatin Kahvikissa RAG n 03 Inga Lindholm
5. IP Winnercoons Diva Duchess MCO n Arja Laurén
6. SP Dollicious Padrone del Aqua RAG a 04 Niina Kivi
7. IP, EC, WW´02 Gyllentigerns Gertrud Coon MCO ns 22 Arja Laurén
8. Escape's Amorphis MCO a 03 Minna Kumpulainen

Nuori
1. Escape's Mokoma MCO w 62 Minna Kumpulainen
2. FIN*Amurin Hiskia SIB d 03 23 Tessaliina & Mira Rissanen
3. Maplehill's Maxine RAG a 03 Anne Röntynen
4. Maplehill's Daraya-I-Noon RAG a 03 Anne Röntynen & Maria Sarkio
5. N*Eirik's Harald the Hunk RAG a 04 Anne Röntynen & Maria Sarkio

Kasvattaja
1. Winnercoons   Arja Laurén
2. Kasmasiini   Terttu Juvonen & Harri Uitus

Siitosuros
1. Beruthiel Rely On Shaman RAG a 03 Anne Röntynen & Maria Sarkio
2. EC Jade-Garden's Oliver, DM SBI n Raili Louhimo

Siitosnaaras
1. EC, DM FIN*Pinewoods Jewel of the Nile MCO n 09 Terttu Juvonen & Harri Uitus
2. FIN*Dollyblues Satin Doll RAG f Niina Kivi
3. IC FIN*Kasmasiinin Jutta MCO n 09 22 Johanna Uitus

Veteraani
1. IP, EC, WW-02 Gyllenetigerns Gertrud Coon, DM MCO ns 22 Arja Laurén

Kategoria 3

Aikuiset
1. EC Rackarkatten's Paco Rabanne ABY o Marianne Surakka
2. SC FIN*Moosegrove Conqvistatore OCI b 24 Sari Jääskeläinen
3. SC Moosegrove Icaro Idillico, JW OCI n 24 Susan Tekari & Petri Saarikko
4. GIC FIN*Kassaran Xiomara BUR a Ann-Charlotte Nyman & Kai Ruonala
5. GIC FIN*Moosegrove Kiri Mangu OCI n 24 Tuula Hilpinen
6. GIC FIN*Kassaran Minime BUR d Anna-Charlotte Nyman & Kai Ruonala
7. GIC FIN*Moosegrove Kökiri OCI b 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
8. GIC Pardofelis Guinevere BUR j Jaana Honkonen

Kastraatti
1. SP Moosegrove Imperatriz Iris OCI b 24 Tuula Hilpinen
2. EP & EC Angelos Quintano ABY n Marianne Surakka

Nuori
1. FIN*Moosegrove Phoenix, JW OCI n 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
2. FIN*Moosegrove Onyx de Obidos, JW OCI n 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
3. FIN*Moosegrove Miujiza Mhina OCI b 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
4. FIN*Moosegrove Obradeum Poeta OCI b 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
5. FIN*Moosegrove Mguvumali Nyatvi OCI a 24 Tuula Hilpinen
6. FIN*Moosegrove Panthera OCI b 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen

Kasvattaja
1. FIN* Moosegrove   Ida Sousa & Sari Jääskeläinen
2. Kassaran   Ann-Charlotte Nyman & Kai Ruonala

Siitosuros
1. CH Vargagården's Sisu Maxwell OCI b 24 Sari Jääskeläinen

Siitosnaaras
1. EC FIN*Moosegrove Escuro Elegante OCI n 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen & Mira Råman
2. CH N*Mendels Freya of Moosegrove, DM OCI b 24 Ida Sousa & Sari Jääskeläinen

Veteraani
1. EP & EC Angelos Quintano ABY n Marianne Surakka

Kategoria 4

Aikuiset
1. GIC Kattilan Wuatt Earp, JW OSH n 24 Sanna Rosber
2. EC Quan Kawaii Sakura, JW, DSM OSH n Katriina Mikkola
3. GIC Sultsinan Alea Jacta Est SIA b Hanna Räsänen & Mikko Pulkkinen
4. IC Xerox Iron Happy Jungle, JW OSH n 03 Regina Bogdanoff
5. SC Sultsinan Quicktep SYS a 03 Mirja Pulkkinen
6. United Colours Cat Schultz-In-A OSH n Mirja Pulkkinen & Maarit Mustonen
7. GIC Felides Vivres Snoopurr OSH n 02 Mirja Pulkkinen & Maarit Mustonen

Kastraatti
1. EP & CH FIN*Quan Twister, DSM OSH n 24 Katriina Mikkola
2. SP & EC Sultsinan Satumaa, DSM OSH n Sanna Rosberg
3. GIP Sultsinan Amor Vincit Omnia OSH n 03 Hanna Räsänen & Mikko Pulkkinen
4. Arhantin Rimah SIA w 67 Christian Lantti

Nuori
1. Arhantin Lalibelah SIA n Christian Lantti
2. Mambo Italiano Sultan Chan, JW OSH b 24 Mirja Pulkkinen & Maarit Mustonen
3. V09 Birregin Pas De La Fiction OSH b 24 Regina Bogdanoff
4. GIC Kattilan Wyatt Earp, JW OSH n 24 Sanna Rosberg
5. CH Sultsinan Kriek Boon, JW SYS n 03 Mirja Pulkkinen & Maarit Mustonen

Kasvattaja
1. Sultsinan   Mirja & Mika Pulkkinen

Veteraani
1. SP & EC Sultsinan Satumaa, DSM OSH n Sanna Rosberg
     
     

Kategoria 5

Kotikissa lyhytkarva
1. WW'98, '00, '02, '05 Wilhelmiina Marja, Sinikka & Kiire Laine

2. Ässä

Laura Björkell & Jari Lust

Kotikissa pitkäkarva
1. Peku Laura Björkell & Jari Lust

Kotikissa lyhytkarva veteraani
1. WW'98, '00, '02, '05 Wilhelmiina Marja, Sinikka & Kiira Laina

Kotikissa pitkäkarva veteraani
1. Peku Laura Björkell & Jari Lust

Lisäksi RuRokin hallitus palkitsee ahkerimman näyttelyissä kävijän ja hänen komean kissansa erikoispalkinnolla
EC Chevhill's White Dream Boy PER w 63 Mauno Lahtinen